Dziś wszyscy jesteśmy z Ukraińcami - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Dziś wszyscy jesteśmy z Ukraińcami

02
marzec
Dziś wszyscy jesteśmy z Ukraińcami

Gdyńscy uczniowie szkół średnich murem za Ukrainą. Młodzieżowy Marsz Pokoju i Solidarności przejdzie w czwartek, 3 marca, przez centrum miasta. Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów szkół średnich.

 

Gdynia i jej mieszkańcy na każdym kroku solidaryzują się z obywatelami Ukrainy. W czwartek, 3 marca spotkamy się przed budynkiem Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, aby wspólnie odśpiewać ukraiński hymn, wyrazić swój sprzeciw wobec wojny i poparcie dla bohaterskich obywateli Ukrainy.

 

Swój udział w wiecu, zapowiedzieli już uczniowie szkół średnich, którzy organizują Gdyński Młodzieżowy Marsz Pokoju i Solidarności z Ukrainą (o godz.18.00). Inicjatorem jest II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi, gdzie działa Europejski Klub Dwójki, pod kierunkiem Anny Ćwiklińskiej-Rutki.

 

Młodzież zaprosiła do udziału przedstawicieli wszystkich szkół średnich w mieście:

Chcemy pokazać, że jesteśmy za pokojem, za Ukrainą i wspieramy nasze koleżanki, kolegów i ich rodziny. Przychodźcie z flagami, transparentami, symbolami swoich szkół. Bądźmy razem! – zachęcają.

Walka o niepodległość Ukrainy trwa. W czwartek, 3 marca o godz. 18:00 przed budynkiem Urzędu Miasta przy alei Marsz. Piłsudskiego 52/54 (parking) gdynianie będą mogli wyrazić swój sprzeciw wobec wojny wywołanej przez Rosję oraz zamanifestować poparcie dla Ukrainy i podziw dla bohaterstwa jej obywateli.

Tego samego dnia o godz. 17:00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Gdyni. Udział w niej weźmie konsul generalny Ukrainy w Gdańsku – Oleksandr Plodystyi. W porządku obrad znajdzie się m.in. rezolucja potępiająca zbrodnie wojenne reżimu Władimira Putina oraz wyrażająca deklarację wsparcia dla Ukrainy.

fot. Plakat przygotowany przez organizatorów marszu.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek