Uczennica gdyńskiej Trójki z prestiżowym stypendium - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Uczennica gdyńskiej Trójki z prestiżowym stypendium

10
lipiec
Uczennica gdyńskiej Trójki z prestiżowym stypendium


Kornelia Wieczorek po otrzymaniu stypendium wraz z Dyrektorem PZU – Pawłem Wróblem // fot. materiały OFF

Na Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce uroczysta gala Our Future Foundation, podczas której 22 młodych ludzi z Polski i Ukrainy otrzymało stypendia wspierające ich marzenia o studiach na renomowanych uczelniach. W wydarzeniu uczestniczył sekretarz stanu w MNiSW Marek Gzik, podkreślając wagę wsparcia dla utalentowanej młodzieży. Wśród wyróżnionych znalazła się Kornelia Wieczorek, uczennica III LO.

W historycznych murach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się gala, organizowana przez Fundację Our Future Foundation, mająca na celu uhonorowanie 22 wybitnych uczniów z Polski i Ukrainy. Wśród nagrodzonych znalazła się Kornelia Wieczorek, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego, której przyznane stypendium otworzyło drzwi do najlepszych światowych uczelni.

– Jest niezwykle istotne, aby dawać szansę zdolnej młodzieży, szczególnie gdy pochodzą z mniejszych ośrodków. Fundacja wykonuje wspaniałą pracę, wspierając rozwój potencjału młodych ludzi i walcząc z nierównościami w dostępie do edukacji. To nieoceniona inwestycja w przyszłość naszego kraju, a także otwarcie jeszcze lepszej perspektywy na osiąganie wielkich celów i realizacji marzeń – mówi Marek Gzik, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Fundacja Our Future Foundation skupia się na demokratyzacji dostępu do wysokiej jakości edukacji, wspierając uczniów w ich drodze na najlepsze krajowe i zagraniczne uczelnie. Dzięki programowi mentoringowemu, wielu podopiecznych fundacji studiuje na prestiżowych uczelniach takich jak Harvard, Oxford, Yale, Sciences Po czy London School of Economics.

Organizacja stawia sobie również za cel ułatwienie młodym, wykształconym Polakom powrotu do kraju oraz pomoc przy stawianiu pierwszych kroków na zawodowej ścieżce kariery, współpracując z największymi polskimi i zagranicznymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami.

– Bardzo się cieszę, że wśród stypendystów znalazła się przedstawicielka gdyńskiej edukacji. Serdecznie gratuluję – dodaje Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni. – Inicjatywy takie jak ta, organizowana przez Our Future Foundation, są niezwykle ważne dla rozwoju młodych talentów. Dzięki wsparciu finansowemu i merytorycznemu, uczniowie mają szansę na realizację swoich największych marzeń i osiągnięcie sukcesów na światową skalę.

Do tegorocznej edycji programu stypendialnego Our Future Foundation zgłosiło się ponad 500 uczniów liceów, szkół technicznych i zawodowych z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 22 stypendystów. Ważnymi kryteriami przy wyborze zwycięzców były aktywność społeczna, wolontariat oraz zaangażowanie w działania na rzecz lokalnych wspólnot.

Laureaci programu otrzymają wsparcie w procesie rekrutacji na najlepsze uczelnie świata, a także pomoc w pozyskaniu finansowania na studia. Dla Kornelii Wieczorek, uczennicy gdyńskiej Trójki, to ogromne wyróżnienie i szansa na realizację ambitnych planów edukacyjnych.
Na początku lipca Kornelia weźmie udział w Rejsie Mentoringowym po Mazurach.

– Otrzymanie tak prestiżowego stypendium to zasłużone wyróżnienie dla tak ambitnej i zorganizowanej uczennicy. Kornelia przyjechała do nas z Łodzi i od dwóch lat jest gdynianką. Jej pasją są wyścigi zaprzęgów, a jednocześnie świetnie radzi sobie z nauką, innowacyjnymi projektami,  potrafi doskonale zarządzać zespołem i łączy swoje zainteresowania z ciężką pracą. – mówi Wiesław Kosakowski, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Gala na Zamku Królewskim była nie tylko okazją do wręczenia stypendiów, ale także momentem, w którym młodzi ludzie mogli spotkać się z mentorami oraz przedstawicielami świata nauki i biznesu. Była to inspirująca ceremonia, podkreślająca wagę inwestowania w młodzież i jej przyszłość.

Gratulujemy!


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek