Drużyna Energii odwiedzi Gdynię! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Drużyna Energii odwiedzi Gdynię!

09
marzec
Drużyna Energii odwiedzi Gdynię!

Drużyna Energii to sportowo-edukacyjny, ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.

Pierwsza edycja Drużyny Energii to zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi turniej sportowych wyzwań i umiejętności.

W lutym nagrano aż 4938 materiałów z ćwiczeniami młodych zawodników. To fantastyczny wynik, dowodzący, że zaangażowanie uczniów jest coraz większe. Tym razem najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni, która już wcześniej dwukrotnie była w czołówce!

W lutym aż 10 szkół nadesłało maksymalną możliwą liczbę filmów, więc o zwycięstwie decydowały zaangażowanie oraz precyzja wykonywanych zadań. Tym razem ambasadorowie postanowili docenić placówkę z Trójmiasta.
– Szkoła z Gdyni jest idealnym przykładem, że wiara i konsekwencja w sporcie popłaca  – podkreśla Robert Leszczyński, dyrektor marketingu sportowego New Balance. – Ambasadorzy docenili ją jednak nie dlatego, że już dwukrotnie otarła się o zwycięstwo, a ze względu na to, że z jej materiałów bije niesłabnący entuzjazm, a ćwiczenia wykonywane są bardzo starannie – dodaje.

Uczniowie z gdyńskiej podstawówki wykazali się dużą determinacją i konsekwencją w dążeniu do celu. Mimo, że w poprzednich miesiącach dwukrotnie na ostatniej prostej wyprzedzały ich inne szkoły, w lutym pokazali siłę charakteru i wygrali rywalizację. Oznacza to, że tym razem sportowe zmagania Drużyny Energii przenoszą się na północ i to tam już w marcu pojawią się ambasadorowie, aby na żywo zaktywizować uczniów.

– Rywalizacja w lutym była bardzo wyrównana. To już trzeci miesiąc ćwiczeń, więc poziom wykonania zaproponowanych przez nas ćwiczeń wyraźnie rośnie, co bardzo nas cieszy. Coraz trudniej jednak teraz wyłonić zwycięzcę. Tym bardziej gratuluję zawodnikom z Gdyni, którzy w lutym okazali się najlepsi – komentuje najbardziej popularny sportowy youtuber, mistrz świata w piłkarskich trickach i ambasador Drużyny Energii Krzychu Golonka.

W pierwszej piątce lutowej rywalizacji poza szkołą z Gdyni znalazły się też Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie Odrzańskim, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz Szkoła Podstawowa im. P.J. Gołaszewskiego w Gołyminie – Ośrodku.

Co tym razem przygotowali ambasadorowie projektu: Krzysztof Golonka, Krzysztof Ignaczak, Marek Citko i Bartek Ignacik? Wszystko można sprawdzić na stronie DruzynaEnergii.pl. Tymczasem ambasadorowie zbierają siły przed rywalizacją w Gdyni.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek