Bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z Gdyni

09
lipiec
Bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z Gdyni

Oferta zajęć ogólnorozwojowych i opieki dla gdyńskich dzieci w wieku od 2 do 6 lat poszerza się dzięki miejskiemu konkursowi dla organizacji pozarządowych. Gdynia przeznaczyła na ten cel ponad 80 tys. złotych. Znamy już zwycięskie projekty!

– Sprawna współpraca z organizacjami pozarządowymi umożliwia rozwijanie i nieustanne poszerzanie profesjonalnej i bogatej oferty dla najmłodszych gdynian – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Cieszę się, że możemy zaproponować dzieciom, sfinansowane ze środków gdyńskiego samorządu, wsparcie w rozwoju zarówno ruchowym, jak i emocjonalnym. Już niedługo uruchomione zostaną zapisy na te w pełni darmowe zajęcia.

Wśród zgłoszonych zadań wybrano do realizacji:
• „Mali gdyńscy poszukiwacze szczęścia” (Fundacja Kalos, kwota przyznanej dotacji: 31 000,00 zł)
• „Prosty start! Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych przedszkolaków” (Fundacja dzieciom „Prosty Start”, kwota przyznanej dotacji: 30 900,00 zł)
• „Dzieci Wśród Mieściu – cykl zajęć ogólnorozwojowych i opiekuńczych dla dzieci w wieku 2-6 lat” (Fundacja Bomalihu, kwota przyznanej dotacji: 21 730,00 zł)

Oferty zostały wyłonione w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych na wsparcie realizacji zadań w zakresie opieki i prowadzenia zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Organizacja zajęć ma na celu zachęcić dzieci do poznania świata, rozwijać kreatywność, doskonalić małą i dużą motorykę, przygotować do pracy w grupie.

„Mali gdyńscy poszukiwacze szczęścia” to warsztaty wykorzystujące metody aktywizujące i pobudzające kreatywność dzieci, w których udział weźmie łącznie 60 maluchów. W czasie zajęć nauczą się one nie tylko rozpoznawać i nazywać uczucia im towarzyszące, zrozumieją swoje stany emocjonalne, ale również będą wiedziały, jak opanować swoją złość, jak o niej mówić, nad nią panować i się wyciszyć.

„PROSTY START! Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych przedszkolaków” są skierowane do dzieci w wieku 3 oraz 4 lat, uczęszczających do Przedszkola nr 50 w Gdyni. Projekt będzie realizowany od 14 września do 18 grudnia 2020 r. Będzie obejmował zajęcia korekcyjne, naukę orientacji w przestrzeni i koordynacji ruchowej, a także elementy integracji sensorycznej.

Projekt „Dzieci Wsród Mieściu” to cykl regularnych spotkań i warsztatów ogólnorozwojowych dedykowanych dzieciom w wieku 2-6 lat wraz z ich rodzicami lub opiekunami. Zadanie realizowane będzie od 15 lipca do 31 grudnia 2020 roku w siedzibie fundacji w Gdyni przy ul. Traugutta 2. W ramach projektu prowadzone będą spotkania grup zabawowych, warsztaty sensoplastyczne, muzyczne, artystyczne, zajęcia rytmiczno-ruchowe oraz wakacyjne zajęcia adaptacyjne. Wszystkie spotkania prowadzić będzie doświadczony zespół osób z umiejętnościami i predyspozycjami do pracy z małymi dziećmi.

Informacje na temat zapisów już niebawem pojawią się na stronach organizacji prowadzących zajęcia.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek