Bądźmy razem w te święta - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Bądźmy razem w te święta

23
grudzień
Bądźmy razem w te święta

Kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdyni wspólnie kolędowało. Aby pozostać wiernym tradycji i bezpiecznym w czasach pandemii, kolędowanie zdecydowano się przeprowadzić on-line.

Wspólne muzykowanie, które wprowadzało w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, to wieloletnia tradycja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdyni. W tym roku zarówno dzieciom, jak i nauczycielom było trudno z niego zrezygnować. Wpadli więc na pomysł, że wszyscy razem zaśpiewają w sieci.

– To bardzo dobry pomysł, aby zachować bezpieczeństwo, a jednocześnie być razem w okresie świątecznym – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Gdyńskie placówki edukacyjne świetnie radzą sobie w trudnych czasach, młodzi ludzie rozwijają swoje pasje, realizują się, zdobywają nową wiedzę, ale równocześnie dbają o bezpieczeństwo. To ważne, bo w Święta Bożego Narodzenia powinniśmy być razem, tak blisko na ile jest to możliwe.

Podczas koncertów licznie zgromadzona przed monitorami publiczność mogła usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz współczesne piosenki świąteczne.

– Wspólnym, choć skromniejszym z racji okoliczności, kolędowaniem zakończyliśmy stacjonarną pracę w roku 2021 – mówi Anna Wilczyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 – Przekazaliśmy odrobinę magicznej atmosfery uczniom, nauczycielom i rodzicom za pośrednictwem szkolnego Facebooka. Liczba wyświetleń, lajków i komentarzy świadczy o tym, że zorganizowanie występu on-line było dobrym i potrzebnym pomysłem. Liczymy jednak, że za rok uda się nam spotkać i zaśpiewać na żywo.

Młodych Artystów przygotowali i akompaniowali im: Joanna Omilian i Janusz Skorupski. Nauczyciele złożyli życzenia, “aby pośród zawieruchy codziennych spraw odnaleźli Państwo odrobinę spokoju, poczuli świąteczny błogostan, a przede wszystkim odetchnęli głęboko zapachem pomarańczy i goździków w otoczeniu najbliższych. Wesołych Świąt!

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania:
“Przybieżeli do Betlejem”

“Jest taki dzień”

“Gdy się Chrystus rodzi”

Na zdjęciu uczestnicy występu // fot ZSP nr 2


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek