Absolwentka Trójki nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Absolwentka Trójki nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia

16
sierpień
Absolwentka Trójki nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia

W piątek 31 sierpnia poznamy tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej Gdynia. Uroczysta gala odbędzie się w niezwykłej przestrzeni Muzeum Emigracji w Gdyni. Już po raz trzynasty zostaną uhonorowani najlepsi nominowani w czterech kategoriach – poezja, esej, proza, przekład na język polski – mistrzowie pióra.

W kategorii poezja, wśród 5 nominowanych do nagrody poetów, znalazła się Natalia Malek, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni z klasy biologiczno-chemicznej. Już jako uczennica liceum Natalia pisała wiersze i z powodzeniem brała udział w różnych międzyszkolnych konkursach literackich.

Do konkursu zgłoszono 426 tytuły wpisujące się w poszczególne kategorie: eseistyka – 64, poezja – 189, proza – 115, przekład – 58. Spośród nadesłanych zgłoszeń członkowie Kapituły wybrali dwadzieścia najlepszych książek wydanych w 2017 roku, po pięć w każdej z czterech kategorii.

Uzdolniona absolwentka gdyńskiej Trójki została nominowana do XIII Nagrody Literackiej Gdynia za zbiór wierszy pt. “Kord”, który w ocenie przewodniczącej Kapituły, prof. Agaty Bielik-Robson jest “bardzo udany i jak zawsze uroczo zmysłowy”.

Gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na polu literackim.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek