70-lecie Przedszkola nr 25 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

70-lecie Przedszkola nr 25

20
czerwiec
70-lecie Przedszkola nr 25

Występ podopiecznych Przedszkola nr 25 „Gdyńskie Perły” // fot. Aleksandra Regulska.

20 czerwca 2024 roku Przedszkole nr 25 w Gdyni obchodzi swoje 70-lecie. Uroczystość była nie tylko okazją do wspomnień i podziękowań, ale również momentem nadania placówce nowej nazwy – „Gdyńskie Perły”. W wydarzeniu wzięli udział  przedstawicieli władz miasta, rodzice, byli i obecni pracownicy, a przede wszystkim dzieci, które są sercem tej instytucji.

Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania wszystkich zebranych przez Dyrektor przedszkola. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni, Jadwiga Wachulik, główny specjalista ds. Edukacji Dzieci najmłodszych, Ewa Ossowska, starszy wizytator w imieniu Pomorskiego Kuratora Oświaty, Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, Regina KreftAnna CzerwińskaMariola PegaKatarzyna Dukat – byłe dyrektorki Przedszkola nr 25 oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Dyrektor przedszkola wyraziła ogromne uznanie i wdzięczność dla wszystkich, którzy przez te lata przyczynili się do rozwoju placówki. Podziękowania skierowano do nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz rodziców, którzy wspierali przedszkole na każdym etapie jego istnienia. Wspomniano także o tych, którzy 70 lat temu zakładali przedszkole, podkreślając, jak wiele zawdzięczamy ich wysiłkom i zaangażowaniu.

– Z ogromną radością i dumą gratuluję Przedszkolu nr 25 w Gdyni wspaniałego jubileuszu 70-lecia – mówi Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni. – Dzieci są naszym największym skarbem, a przedszkole „Gdyńskie Perły” doskonale odzwierciedla troskę o ich rozwój i szczęście. Cieszę się, że wraz z całą społecznością możemy dziś świętować zarówno jubileusz, jak i nadanie imienia.

W ramach jubileuszu przedstawiono krótką historię przedszkola, które zostało otwarte 1 czerwca 1954 roku. Od tego czasu placówka przeszła wiele zmian i rozbudów, zawsze stawiając na pierwszym miejscu dobro dzieci. Wspomniano również o ważnych wydarzeniach, takich jak zdobycie pierwszego miejsca w konkursie zorganizowanym przez Polskie Radio w Gdańsku w 1955 roku czy przyznanie Krzyża Kawalerskiego Odrodzenia Polski wychowawczyni Felicji Pozelis za jej zasługi.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było nadanie przedszkolu nowej nazwy „Gdyńskie Perły”. Nazwa ta ma symbolizować wartości, jakie przedszkole pragnie przekazać swoim wychowankom – przywiązanie do miasta, tradycji oraz dążenie do rozwoju i doskonałości. Nowa nazwa nawiązuje również do charakteru grup przedszkolnych, które od lat noszą morskie tytuły: trzylatki – „Perełki”, czterolatki – „Muszelki”, pięciolatki – „Bursztynki” oraz sześciolatki – „Delfinki”.

– Chcemy, aby nasze dzieci były jak perły – cenne, wyjątkowe i piękne w swojej różnorodności. Pragniemy, aby nasi wychowankowie zachowali w sercach piękne wspomnienia z przedszkola oraz byli dumni z bycia częścią społeczności Gdyni – powiedziała Aneta Pasieka, dyrektor przedszkola podczas uroczystości.

Po części oficjalnej, w trakcie której odsłonięto nową tablicę z nazwą przedszkola, goście mieli okazję obejrzeć projekcję filmu dokumentującego historię placówki oraz skosztować przygotowanego poczęstunku. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu przedszkolaków, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.

Jubileusz 70-lecia Przedszkola nr 25 w Gdyni to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Nowa nazwa „Gdyńskie Perły” to symbol tradycji oraz ciągłego dążenia do doskonałości, które będą towarzyszyć kolejnym pokoleniom przedszkolaków.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek