50 lat „Malutkowa” w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

50 lat „Malutkowa” w Gdyni

29
czerwiec
50 lat „Malutkowa” w Gdyni

Kolejny piękny jubileusz za nami. 28 czerwca br. swoje 50 urodziny obchodziło Przedszkole nr 27 „Malutkowo”.

 

28 czerwca, w środę, zaproszeni goście zebrali się na terenie Przedszkola nr 27 „Malutkowo” przy ul. Wiejskiej 30, na Chyloni aby uroczyście uczcić jubileusz powstania placówki. Wśród gości nie mogło zabraknąć Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia czy Jadwigi Wachulik, głównego specjalisty ds. edukacji dzieci najmłodszych z Wydziału Edukacji. Uroczystość uświetnili swoimi występami podopieczni przedszkola, a w organizację imprezy zaangażowała się cała społeczność placówki. Wyjątkowo spodobał się również koncert orkiestry Marynarki Wojennej. Nie zabrakło emocji i wzruszeń.

– Spotkaliśmy się w przedszkolu, w „Malutkowie”, aby świętować 50-lecie. To doskonała okazja, aby podziękować tym wszystkim osobom, które przez minione 50 lat współtworzyły to przedszkole, ale także złożyć życzenia, aby przedszkole nadal było miejscem, w którym każdy mały mieszkaniec dobrze się czuje i rozwija pod opieką znakomitej kadry przedszkola „Malutkowo” – mówił podczas uroczystości Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Historia „Malutkowa” rozpoczęła się wraz z 1 września 1973 roku. To właśnie wtedy w przedszkolnych salach pojawiły się pierwsze dzieci. W latach 1973- 1978 kierownikiem placówki była pani Krystyna Nowak . W kolejnych latach  1978- 1985 funkcję dyrektora piastowała pani  Eugenia Sikora.  W latach 1985 – 1988 dyrektorem była pani Bogusława Borkowska , a po niej w latach 1988- 1992 stanowisko dyrektora przedszkola pełniła pani dyrektor Lucyna Baranowska. W latach 1992 – 2018 stanowisko dyrektora przedszkola pełniła pani dyrektor  Ewa Lipińska. Obecnie stanowisko dyrektora przedszkola od września  2018 pełni Anna Smolińska.

– Początkowo do przedszkola uczęszczało ok. 100 maluchów. W 2009 roku zlikwidowano salę gimnastyczną na rzecz kolejnych przestrzeni dla dzieci, od tamtego czasu w naszej placówce przebywa 120 dzieci. Od września tego roku sala gimnastyczna z powrotem wróci do swojej pierwotnej funkcji, ponieważ w tegorocznej rekrutacji rodzice zgłosili mniej dzieci – wyjaśnia Anna Smolińska, dyrektor Przedszkola nr 27 „Malutkowo”.

Dzieci w nowym roku szkolnym będą miały do dyspozycji cztery sale, salę gimnastyczną i szatnię, tradycyjnie jest tu też kuchnia.

Od początku istnienia placówki w życie „przedszkolne” angażują się nie tylko pracownicy ale również czynnie rodzice. Dzięki tej współpracy zagospodarowano ogród i postawiono ogrodzenie. Warto też wspomnieć o czynie społecznym z 1979 roku kiedy to rodzice ułożyli chodnik wokół przedszkola. Przedszkole jak każda gdyńska placówka edukacyjna przechodziło kolejne remonty i modernizacje, jednak najwięcej zmian przyniosło ostatnie 20 lat, których zwieńczeniem były prace termomodernizacyjne i remont dachu w latach 2021/2022.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek