Nowe przedszkole w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Nowe przedszkole w Gdyni

11
styczeń
Nowe przedszkole w Gdyni

W Gdyni-Wiczlinie oddano dziś do użytku nowoczesne przedszkole na 150 miejsc. Budynek z 6 oddziałami został zaprojektowany i wybudowany według najnowszych trendów architektonicznych. O tym, jak ma wyglądać wewnątrz, zadecydowali sami rodzice.

Budynek ma powierzchnię blisko 900 m2. Oprócz 6 sal dydaktycznych znajduje się w nim gabinet do terapii logopedycznej i pedagogicznej, 6 pomieszczeń sanitarnych, w tym dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia na pomoce dydaktyczne, leżaki, szatnie dla dzieci, pomieszczenia kuchenne, administracyjne i socjalne dla pracowników.

Przede wszystkim duża radość i duża satysfakcja, bo dzisiaj otwieramy obiekt bardzo potrzebny tej nowej, pięknej dzielnicy. Powstaje tutaj coraz więcej mieszkań, dymnika przyrostu ludności powoduje, że miasto musi bardzo szybko i sprawnie odpowiadać na zapotrzebowanie tworzenia takich miejsc. Przedszkole jest pięknie położone, świetnie zaprojektowane, myślę, że to będzie miejsce, do którego każde dziecko będzie każdego poranka przychodziło z radością – mówi Wojciech Szczurek prezydent Gdyni.


Przedszkole wyposażone jest w atrakcyjny dla maluchów sposób. Na zewnątrz budynku urządzono ogród z kolorowym placem zabaw.

Przyprowadziliśmy tutaj dzisiaj wnuka. Po jego uśmiechu widać, że bardzo mu się podoba. Duże, ładne i przestrzenne sale, same plusy. Fajnie, że Gdynia się rozwija, że jest coraz więcej takich miejsc dla dzieci – mówi Stanisław Pietrzak, mieszkaniec Gdyni.

Projektowali rodzice

Wystrój przedszkola i zastosowane w nim wzory nawiązują do tematyki związanej z podróżowaniem. Na ścinach są statki, mapy i szlaki turystyczne. Koncepcję urządzenia wnętrz wypracowano w porozumieniu z rodzicami.

Gigantyczne zaangażowanie przewodniczącego rady dzielnicy, Jakuba Ubycha, ale także Hossy, która zdecydowała się, podpytać rodziców jak placówka ma zostać wykończona. Rodzice zaproponowali wątek geograficzny i dziś spacerując po przedszkolu, widzimy różne elementy związane z geografią. Podróż zaczyna się od lasu, poprzez łąki do portu, taki mały spacer po Gdyni, który dla przedszkolaków będzie trwać przez cały pobyt w placówce – mówi Bartosz Bartoszewicz wiceprezydent Gdyni.

Rodzice nie wiedząc, jakie są plany i jaki jest rozkład sal, wysyłali nam informacje, jak ma wyglądać ich wymarzone przedszkole. Stąd brak, chociażby bohaterów z bajek. Zamiast tego jest dużo nawiązań do gdyńskiej tradycji, czy też kultury dzielnicy – dodaje Jakub Ubych, przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno- Wiczlino.

Miejsca dla 150 dzieci

Placówka ma 6 oddziałów. Uczęszczać do niej będzie ponad setka maluchów w wieku od 3 do 5 lat.

Poza przepięknym budynkiem mamy też naprawdę wysoce wykwalifikowaną kadrę. Będziemy prowadzić zajęcia m.in. z logopedii i z terapii pedagogicznej. Co prawda według zapisów mamy już komplet, ale niewykluczone, że będą jeszcze wolne miejsca, bo nie są podpisane jeszcze wszystkie umowy. Dzisiaj ruszamy i dopiero za kilka dni będę mogła powiedzieć dokładnie ile wolnych miejsc jeszcze mamy. Rodzice mogą do nas telefonować i pytać – mówi Anna Kozłowska, dyrektorka przedszkola.

Jest to drugie w ciągu ostatnich lat przedszkole w Gdyni-Wiczlinie. We wrześniu 2015 roku rozpoczęło działalność Przedszkole nr 53 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Wiczlińskiej 93, a w planach jest budowa kolejnego.

Przedszkole nr 58 w Wiczlinie już otwarte, fot. Arleta Bolda-GórnaPrzedszkole nr 58 w Wiczlinie już otwarte, fot. Arleta Bolda-Górna


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek