3 miliony na specjalne przedszkole - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

3 miliony na specjalne przedszkole

30
listopad
3 miliony na specjalne przedszkole

„Ja Sam” – tak nazywa się projekt, który otrzymał duże wsparcie z unijnych środków. 3 miliony złotych dadzą kompleksowe wsparcie dla przedszkolaków z niepełnosprawnościami w Gdyni. To 25 nowych miejsc, pomoc dla łącznie 37 dzieci i podniesienie kompetencji 9 nauczycieli.

Dofinansowanie dla projektu to spory krok naprzód w edukacji dzieci z niepełnosprawnościami. Projekt, który przygotowało gdyńskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to w skrócie utworzenie nowych miejsc dla przedszkolaków, które na drodze do samodzielności potrzebują szczególnej opieki terapeutów.

Do tego możliwe będzie podniesienie jakości usług, wsparcie podnoszące kluczowe kompetencje i umiejętności obejmie łącznie 37 dzieci, swoje kwalifikacje podniesie 9 nauczycieli, a na psychologiczną pomoc mogą też liczyć rodzice i opiekunowie.

Już od pierwszej połowy października w Gdyni, w lokalu udostępnionym przez miasto przy ul. Biskupa Dominika funkcjonuje Terapeutyczny Punkt Przedszkolny. Placówka to trzy sale przedszkolne do zajęć grupowych i cztery gabinety do pracy indywidualnej, sala logopedyczna, do zajęć z terapii integracji sensorycznej oraz do terapii psychologicznej.

– Wysoko wyspecjalizowany punkt przedszkolny, tak dobrze przystosowany do opieki i wczesnej edukacji dzieci z niepełnosprawnościami, to niezwykle ważne miejsce. Jest odpowiedzią na żywotne potrzeby gdynian. Realną pomocą w wyrównywaniu szans – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Nie pierwszy już raz realizujemy ze stowarzyszeniem tego typu przedsięwzięcia. Współpracujemy ściśle od ponad 20 lat – dodaje wiceprezydent.

Wartość całego projektu „Ja Sam” to dokładnie 3 703 389,86 zł. Dofinansowanie, na które umowę podpisano w Urzędzie Marszałkowskim pokryje zdecydowaną większość tej kwoty i wynosi 3 147 881,38 zł. Zgodnie z umową, projekt będzie realizowany do sierpnia 2022 roku.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek