Powodzenia na egzaminie ósmoklasistów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Powodzenia na egzaminie ósmoklasistów

25
maj
Powodzenia na egzaminie ósmoklasistów

2004 uczniów klas ósmych z Gdyni już dzisiaj zmierzy się z pierwszym testem w życiu – egzaminem ósmoklasistów.

Pierwsza cześć egzaminu rozpocznie się we wtorek 25 maja od języka polskiego. W środę 26 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z matematyki. Te części testów potrwają odpowiednio po 120 minut i 100 minut. Na koniec zmagań egzaminacyjnych, czyli w czwartek 27 maja, ósmoklasiści zmierzą się z językiem obcym nowożytnym. Ta część potrwa 90 minut.

Do egzaminu przystąpią ósmoklasiści z 40 gdyńskich szkół podstawowych – 1918 uczniów ze szkół publicznych i 86 uczniów ze szkół niepublicznych. O wynikach dowiedzą się 2 lipca 2021 roku. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła termin przekazania zdającym zaświadczeń oraz informacji na dzień 9 lipca 2021 roku.

Powodzenia na egzaminie ósmoklasistów życzą uczniom prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska i wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.

Powodzenia na egzaminie ósmoklasistów życzą uczniom prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska i wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz // fot. Marcin Mielewski

Dodajmy, że ósmoklasiści przygotowujący się do wyboru szkoły ponadpodstawowej mogli skorzystać z dodatkowych godzin nauki w ramach przyznanych przez gdyński samorząd grantów, Akademii Ósmoklasisty oraz wsparcia doradców zawodowych z poradni psychologiczno – pedagogicznych w Gdyni, Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni, Fundacji Gospodarczej i w ramach projektu „Na fali dobrych wyborów zawodowo-edukacyjnych”. Uczestniczyli również on-line w Gdyńskiej Giełdzie Szkół oraz Gdyńskiej Giełdzie Zawodów. Mają również do dyspozycji 82-stronicowy informator zawierający ofertę edukacyjną gdyńskich szkół ponadpodstawowych.

Przypomnijmy, że uczniów wybierających szkołę nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że mogą wybrać dowolną szkołę średnią czy to w miejscu swojego zamieszkania, czy poza nim. W Gdyni uczniowie mogą wybrać 3 szkoły, a w nich nieograniczoną liczbę oddziałów.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek