18 maja otwieramy przedszkola i żłobki - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

18 maja otwieramy przedszkola i żłobki

07
maj
18 maja otwieramy przedszkola i żłobki

W Gdyni trwają przygotowania do ponownego uruchomienia działalności żłobków i przedszkoli. Analizowane są rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia w tej kwestii. Trwają również prace nad odpowiednimi wytycznymi, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i pracowników placówek. Planowana data otwarcia gdyńskich żłobków i przedszkoli to 18 maja.

Od kilku dni Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, Gdyńskie Centrum Zdrowia oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna intensywnie pracują nad tym, aby można było bezpiecznie uruchomić żłobki i przedszkola w naszym mieście.

Opracowujemy odpowiednie wytyczne i na bieżąco analizujemy rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Jesteśmy też w stałym kontakcie z innymi samorządami w Polsce i dyskutujemy o najlepszych rozwiązaniach, aby w sposób odpowiedzialny zabezpieczyć dzieci, nauczycieli i pracowników. W związku z zapotrzebowaniem na wyposażenie wszystkich placówek w nowy sprzęt, a także analizując wnioski mieszkańców dotyczące zapotrzebowania na skorzystanie z funkcji opiekuńczo-wychowawczych w żłobkach i przedszkolach, informuję, że planowana data uruchomienia tych placówek to 18 maja – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Zamówiony został już sprzęt, który pozwoli odpowiednio zabezpieczyć dzieci oraz pracowników żłobków i przedszkoli.

Szczegółowe zasady postępowania i nowe procedury pojawią się w najbliższych dniach. Będziemy o nich informować na bieżąco.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek