Gdyńskie szkoły w krajowej czołówce!

Jedno z najlepszych liceów w kraju? Znajdziesz je w Gdyni! Znamy już wyniki nowego rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” – III LO znalazło się na bardzo wysokiej, 4. pozycji w Polsce. W grupie najlepszych liceów, które zapracowały na tzw. złotą tarczę, jest też VI LO czy II LO. Inna lista dała z kolei gdyńskiemu Technikum Hotelarskiemu pozycję jednego z najlepszych techników na Pomorzu. Sprawdź, które szkoły zanotowały najlepsze wyniki!

Czytaj dalej

Olimpijskie laury dla uczniów ZSHG

4 stycznia w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W Okręgu nr 1 do testu pisemnego składającego się z 60 pytań związanych z zagadnieniami z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie oraz obsługi konsumenta przystąpiło łącznie 25 uczniów z 14 szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z województw: pomorskiego, kujawsko–pomorskiego oraz warmińsko–mazurskiego.

Czytaj dalej

Młodzi rządzą!

Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni VI kadencji rozpoczęła prace. Tworzą ją uczniowie gdyńskich szkół. Inauguracyjna sesja odbyła się w środę, 12 grudnia w sali posiedzeń Urzędzu Miasta Gdyni. Radni złożyli ślubowanie i wybrali prezydium. Przewodniczącym został Kamil Sarapuk z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Czytaj dalej

Warsztaty z autoprezentacji dla gdyńskich nauczycieli

W mikołajkowy czwartek doradcy Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli mieli przyjemność szkolić się pod okiem pary aktorów z Teatru Muzycznego – Agnieszki Babicz-Stasierowskiej oraz Krzysztofa Stasierowskiego. Warsztaty obejmowały zagadnienia autoprezentacji, dykcji, emisji głosu oraz pracy z mikrofonem, czyli kwestie tak ważne dla warsztatu i higieny pracy każdego nauczyciela.

Czytaj dalej

Jak spędzić Mikołajki w Gdyni

Dotarły do nas doniesienia, że Mikołaj w swoje święto wybiera się właśnie do Gdyni! Spotka się z nami 6 grudnia o godz. 17:30 na placu Grunwaldzkim. Nasz wyjątkowy gość, pomimo wielu świątecznych obowiązków, z radością przyjął zaproszenie Gdyni i jak co roku spotka się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Obiecał, że w ten szczególny dzień zadba o to, aby wszystkie dzieci miały uśmiech na twarzy. Święty Mikołaj zapewnił również, że będzie miał worek pełen słodkich upominków, które rozda dzieciom podczas mikołajkowego spotkania. Nie odmówi też nikomu wspólnej fotografii.

Czytaj dalej

Inauguracja projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 12

Szkoła Podstawowa nr 12 uczestniczy w działaniach programu Erasmus+ pod hasłem „Stop Climate Change – Together Europe Achieves More”. Inauguracja programu odbyła się 30 listopada. W uroczystości udział wzięły Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni oraz Aleksandra Ziembińska-Gumiela, inspektor Wydziału Edukacji. Podczas uroczystości uczniowie przedstawili zebranej widowni prezentację na temat krajów partnerskich, zdali relację z wyjazdu na pierwsze spotkanie projektowe oraz zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Wręczono również nagrody za najlepsze prace w konkursie na logo projektu Erasmus+ oraz za prezentację państw partnerskich. Wszystkie te działania mają na celu przede wszystkim budowanie świadomości ekologicznej. Kontakt z naturą i świadomość jej piękna

Czytaj dalej