Na zxdjęciu znajduje się graficzny napis w języku angielskim Certyfied, co znaczy "certyfikowany". Napis jest czerwony na białym tle.

ZSCHiE kształci w branży tworzenia aplikacji

Ważna wiadomość! Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni otrzymało certyfikat APPLE- PROGRAM APPLE AUTHORIZED TRAINING CENTER FOR EDUCATION (AATCE). To znaczy, że szkoła została autoryzowanym centrum szkoleniowym dla edukacji firmy APPLE. Co daje to uczniom?

 

Dzięki temu będziemy mieli możliwość kształcić i pomagać uczniom oraz innym do kariery w branży tworzenia aplikacji. Od września włączamy tworzenie oprogramowania w języku Swift do swoich programów nauczania, co przy opanowaniu języka programowania JAVA oraz C++ czyni naszych uczniów jeszcze bardziej pożądanych na rynku pracy lub uczelniach – mówi Dorota Kotwicka, dyrektor ZSCHiE – Posiadamy wyszkolonego instruktora w zakresie tworzenia aplikacji w języku Swift oraz pracownię komputerową APPLE. Mamy więc wszystko, czego nam potrzeba do kształcenia i szkolenia wysokiej jakości uczniów, studentów i pracowników.

 

Zarówno obiekt szkolny, instruktor, przygotowany kurs oraz infrastruktura spełnia najwyższe standardy APPLE. Natomiast firma APPLE zapewnia uczniom wszystko czego potrzebują, by zagłębić się w projektowanie i kodowanie. Bedą mieli także możliwość zdobycia Certyfikatu potwierdzającego znajomość języka Swift i środowiska Xcode. Certyfikaty Tworzenie aplikacji w języku Swift bazują na zawartości kursów Develop in Swift Fundamentals- a to pomoże uczniom wyróżnić się w walce o atrakcyjne zatrudnienie związane z tworzeniem aplikacji na IOS.

 

Ponadto, co roku firma APPLE  trzem najlepszym uczniom ufunduje opłacenie takiego certyfikatu, pozostali natomiast mają szanse zdobywać umiejętności i praktykę oraz będą mogli sami opłacić podejście do egzaminu i uzyskanie certyfikatu. Szkoła ich do tego przygotuje zgodnie z najwyższymi standardami APPLE.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.