Na zdjęciu znajduje się niebieska grafika przedstawiająca machinę składająca się z kół zębatych z obrazkami symbolizującymi pomysłowość, kreatywność ludzi wchodzących na rynek pracy.

,

Targi Pracodawców w “Chłodniczaku”

Gdyński “Chłodniczak” w miniony piątek, 19 kwietnia, gościł przedstawicieli lokalnych i małych firm oraz trójmiejskich uczelni wyższych na I Regionalnych Targach Pracodawców. To pierwsza tego typu impreza w naszym Mieście, która zrzeszała branże kluczowe dla uczniów szkoły. Celem imprezy jest rozwój uczniów, a także zwiększenie znaczenia i marki szkolnictwa zawodowego w Gdyni.

 

Uczniowie zapoznali się z bieżącymi ofertami pracy i płatnych staży, ścieżkami kariery zawodowej i edukacyjno-zawodowej. Wysłuchali najlepszych mów motywacyjnych, w tym z futurolog dr Edytą Sadowską oraz występów specjalistów z branży, którzy opowiedzieli o trendach, zmianach, i innych ciekawostkach związanych ze zmieniającym się rynkiem pracy. W Targach brali udział przedstawiciele m.in takich firm jak: RADMOR, PSE “Polskie Sieci Elektroenergetyczne”, INTEL,  Electro Croon Polska, DANFOS, PKP INTERCITY, VBW Engineering, Equay i wiele innych.  Można było też skorzystać z doradztwa zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni i dowiedzieć się, jak założyć własną firmę, pozyskać fundusze na szkolenia i własną działalność.

Targi odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa i Prezydenta Miasta Gdyni. Partnerem wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, Pracodawcy Pomorza i Krajowa Izba Gospodarki Morskiej. Patronat medialny objęło Radio Gdańsk.

 

Na zdjęciu znajdują się uczestnicy I Regionalnych Targów Pracodawców na tle granatowej ścianki z nazwami firm biorących udział w imprezie.
Fot. Uczestnicy I Regionalnych Targów Pracodawców wraz z Dorotą Kotwicką, dyrektorem Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni // fot. zbiory ZSCHiE

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.