na zdjęciu widać kolorowy samolot w hangarze.

, ,

Szkolenie dla przyszłych mechaników lotniczych z CKZiU nr 1

Od 7 lutego uczniowie klas czwartych i piątych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni rozpoczęli trzydniowe profesjonalne szkolenie zorganizowane przez firmę LINETECH. To kolejna wielka Przygoda dla przyszłych ekspertów w tym zawodzie.

 

Szkolenie dla naszych uczniów dotyczyć będzie:

  • ścieżki kariery mechanika lotniczego: wymagania i perspektywy;

  • systemu jakości w obszarze mainenance;

  • Safety Management System & Occurence Reporting;

  • czynników ludzkich;

  • zagadnień Foreign Object Damage;

  • dokumentacji obsługowej;

  • Airbus A320 General Familiarization.

 

Warto wiedzieć, że CKZiU nr 1 w Gdyni kształci profesjonalistów w zawodzie Technik mechanik lotniczy. Uczniowie uczą się m.in. obsługi liniowej i hangarowej statków powietrznych, prawidłowego montażu sprzętu lotniczego, od którego zależy bezpieczeństwo statku powietrznego i ludzi, prawa lotniczego oraz przyjętych procedur postępowania i technologii procesów obsługi statku powietrznego. Później uczniowie mogą znaleźć pracę m.in. w portach lotniczych, w zakładach produkujących i remontujących statki powietrzne lub laboratoriach napraw specjalnych.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.