Pomorze już od wielu lat jest na wybitnie wysokim poziomie w rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej. To tu działają firmy – producenci dla globalnego przemysłu offshore oraz biura projektowe statków. Eksperci szacują, że na Pomorzu w najbliższych latach pracę w Offshore może znaleźć nawet 60 tys. osób, więc potrzeba dobrze wykształconej kadry. Dlatego już wiosną na uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wszystkich typów oraz studentów, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z morską energetyką wiatrową, czeka nie lada gratka – 14 i 15 marca 2023 r. odbędą się Targi EDU OFFSHORE WIND 2023. Miejsce: Amberexpo w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11.
To pierwsze tego typu wydarzenie dedykowane morskiej energetyce wiatrowej w Polsce – niezwykła okazja „podejrzenia i wręcz dotknięcia” możliwości, które daje uczniom rozwój morskiej energetyki wiatrowej. Organizatorami są przedstawiciele Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku (Rumia Invest Park sp. z o.o., Co-Made Sp. z o.o i Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energetyki Morskiej) wraz z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi S.A.
Pomorze potrzebuje liderów w offshore, którzy będą potrafili mądrze wykorzystać ogromny potencjał Bałtyku. Dlatego w Targach wezmą w nich udział m.in. deweloperzy MFW, producenci turbin wiatrowych i wiele innych firm odpowiedzialnych za budowę, instalację i obsługę farm. Będą też przedstawiciele ośrodków szkoleniowych, uczelni i organizacji branżowych i wielu innych instytucji. Uczniowie spotkają się i porozmawiają z nimi, zobaczą z bliska elementy wiatraka, wezmą udział w arcyciekawych spotkaniach i debatach o kierunkach transformacji energetycznej, rozwoju energetyki odnawialnej, czy znaczeniu ochrony środowiska i klimatu. Będą też spotkania z przedstawicielami branży, którzy opowiedzą o tym, jak sami rozpoczęli pracę, na czym skorzystali i jakie mają rady dla uczniów, którzy planują swoją przyszłość w tym sektorze. Będzie też tzw. strefa inspiracji – mnóstwo wydarzeń zaplanowanych w formie interaktywnej i panel dla rodziców. Wszystko to pozwoli uczestnikom Targów wziąć sprawy w swoje ręce i zaplanować przyszłość z branżą offshore.
Targi odbywają się pod patronatem Samorządu Województwa Pomorskiego i miasta Gdańsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Urząd Regulacji Energetyki i Polska Agencja Kosmiczna.
Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę BalticWind.EU