Na zdjęciu "z lotu ptaka" widać rękę ucznia pracujacego przy laptopie. Obok stoi kubek z kawą i kzeszytem zapisanym notatkami oraz czarnym długopisem

Startujemy z platformą dla gdyńskich Zawodowców

Już za chwilę, już jest! Drogi Uczniu, mamy dla Ciebie niespodziankę – właśnie rusza nowa platforma wspierania Twojego rozwoju zawodowego. Jakie możliwości będzie proponowała, w czym możemy Ci pomóc? Dowiedz się. 

 

Szkolnictwo zawodowe w Gdyni weszło na nowy wyższy poziom. Najpierw skupiliśmy się na wyposażaniu naszych szkół zawodowych w specjalistyczny sprzęt, budowie nowych pracowni i warsztatów, organizacji profesjonalnych kursów i szkoleń branżowych, stażach w pomorskich firmach, które przygotowują uczniów do pracy w zawodzie – te zadania są realizowane w ramach trwających jeszcze projektów dofinansowanych ze środków unijnych.

 

Z kolei od 2020 r. wdrażamy nowy projekt pn. „Gdyńscy Zawodowcy– program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy”, którego celem jest dostosowanie programów kształcenia do wymagań stale zmieniającego się rynku zatrudnienia tak, by każdy z Was mógł z pełnym „pakietem” kompetencji i umiejętności odważnie oraz świadomie realizować się w wymarzonym zawodzie. Gdyński Poradnik Zawodowca jest jego częścią. To nowoczesne kompendium wiedzy nowoczesnego ucznia ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych – nowa strona internetowa, która pomoże w pełni poznać i zdiagnozować kompetencje zawodowe oraz świadomie obrać ścieżkę rozwoju w wymarzonym zawodzie. Materiały powstają we współpracy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni oraz inicjatywą “Invest in Pomerania” działającą w ramach Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

 

Przygotowaliśmy krótką „nawigację”, która ułatwi intuicyjne korzystanie z najciekawszych zasobów Poradnika:

 

O rynku pracy – na początek serwujemy garść informacji o sytuacji, trendach oraz zarobkach na lokalnym rynku pracy. Przeczytasz tu o tym m.in. o tym kogo szczególnie pracodawcy doceniają,  jaka jest sytuacja na rynku w oparciu o rzeczywiste dane liczbowe, jak samodzielnie zrobić analizę rynku i wiele innych…

O branżach i zawodach – warto wykorzystywać swoje zainteresowania i zarabiać na tym, co sprawia największą satysfakcję i w czym czujesz się najlepszy. Dowiesz się tu, w której branży jest nasycenie, a gdzie brakuje wykwalifikowanych pracowników. Przeczytasz także o możliwościach rozwoju w danych zawodach, zarobkach i poznasz wymagania pracodawców.

Sprawdź swoje kompetencje i Umów się z doradcą – pomożemy odkryć najlepszą dla Ciebie ścieżkę zawodową dając możliwość zrobienia online samodzielnej diagnozy swoich umiejętności i kompetencji w oparciu o indywidualne preferencje, zainteresowania i własną osobowość. Zrób pierwszy krok – najpierw szczerze odpowiedz na pytania. Potem otrzymasz  raport z jego wynikami, który, w razie potrzeby, będziesz mógł skonsultować z doradcą zawodowym – patrz: zakładka „Umów się z doradcą” (strona w przygotowaniu).

Webinaria – zaprosimy Cię do obejrzenia ciekawych szkoleń, które będą prowadzić doradcy zawodowi w ramach Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych.

O projekcie – to informacja dla tych, którzy chcą poznać więcej szczegółów o projekcie “Gdyńscy Zawodowcy …” finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Edukacja.

 

Jesteś gotowy, by oprzeć swój sukces zawodowy o solidną diagnozę kompetencji, pasje i zainteresowania? Pamiętaj, że każdy moment jest najlepszy, by go zaprojektować. Zacznij już dziś!

 

Na zdjęciu jest tabliza, na której białą kredą napisano napis w j. angielskim "sukces". Przy tablicy znajduje się metalowa drabina, po której, do wspomnianego sukcesu, wspina się człowiek.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.